位置:首页 > IC中文资料 > BZX384C8V2
BZX384C8V2价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
BZX384C8V2
ZENER DIODES
EIC
BZX384C8V2
0.2W Surface Mount Zener Diodes
0.2W Surface Mount Zener Diodes Features • Planar Die construction • 200mW Power Dissipation • Zener Voltage 3.9v to 75v • Ideally Suited for Automated Assembly Processes • RoHS Compliance
TAITRON
BZX384C8V2
ZENER DIODES
SYNSEMI
BZX384C8V2
Small Signal Zener Diodes
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
BZX384C8V2
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIODES
VOLTAGE RANGE: 2.4 - 7 5V POWER: 0.2Wa t t s Features • Standard Zener voltage tolerance is ± 5 . • The Zener voltages are graded according • Silicon Planar Power Zener Diodes to the internation E 24 standard.
SUNMATE
森美特
BZX384C8V2
Plastic-Encapsulate Diodes
HOTTECH
合科泰
BZX384C8V2
Small Signal Zener Diodes
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
BZX384C8V2
0.2W 8.2V Zener diode
文件:487.817 Kbytes Page:2 Pages
SUNMATE
森美特
PDF上传者:深圳冠荣电子有限公司
BZX384C8V2
文件:491.51 Kbytes Page:2 Pages
封装/外壳:SC-76,SOD-323 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
ETC
知名厂家
Silicon planar Zener diodes
文件:120.23 Kbytes Page:8 Pages
封装/外壳:SC-76,SOD-323 包装:卷带(TR) 描述:DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
ETC
知名厂家
文件:108.08 Kbytes Page:8 Pages
BZX384C8V2产品属性
  • 类型
    描述
  • Vz max(V):
    75.0
  • Vz nom(V):
    8.2
  • Izt(mA):
    5
  • Ptot(mW):
    200
  • Package:
    SOD-323
  • Vz specification:
    Pulse current
更新时间:2026-5-13 22:58:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
恩XP
2016+
SOD323
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!
恩XP
24+
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增