位置:首页 > IC中文资料 > BZT52C12T
BZT52C12T价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
BZT52C12T
200 mW Zener Diode 2.4 to 39 Volts
Features • Planar Die Construction • 200mW Power Dissipation • Epoxy meets UL 94 V-0 flammability rating • Moisture Sensitivity Level 1 • Lead Free Finish/RoHS Compliant (P Suffix designates RoHS Compliant. See ordering information) • Halogen free available upon request by adding suffi
MCC
BZT52C12T
丝印代码:Y2;ZENER DIODE
FEATURES Planar Die Construction 150mW Power Dissipation Zener Voltages from 2.4 – 43V
SY
顺烨电子
BZT52C12T
ZENER DIODE
SHUNYE
顺烨电子
BZT52C12T
SURFACE MOUNT ZENER DIODE
DIODES
美台半导体
BZT52C12T
Surface Mount Zener Diodes
KEXIN
科信电子
BZT52C12T
SURFACE MOUNT ZENER DIODE
文件:192.66 Kbytes Page:5 Pages
DIODES
美台半导体
BZT52C12T
封装/外壳:SC-79,SOD-523 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE ZENER 12V 300MW SOD523 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
封装/外壳:SC-79,SOD-523 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE ZENER 12V 100MW SOD523 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
MCC
丝印代码:WH;SURFACE MOUNT ZENER DIODE
Features • Planar Die Construction • 500mW Power Dissipation • General Purpose, Medium Current • Ideally Suited for Automated Assembly Processes • Totally Lead-Free & Fully RoHS Compliant (Notes 1 & 2) • Halogen and Antimony Free. “Green” Device (Notes 3 & 4) • Qualified to AEC-
Surface mount Zener Diodes
DIOTEC
德欧泰克
200 mW Zener Diodes 2.4 to 39 Volts
Features • Planar Die Construction • 200mW Power Dissipation on Ceramic PCB • General Purpose Medium Current • Ideally Suited for Automated Assembly Processes • Epoxy meets UL 94 V-0 flammability rating • Moisture Sensitivity Level 1 • Lead Free Finish/RoHS Compliant(P Suffix designates
BZT52C12T产品属性
  • 类型
    描述
  • Compliance (Only Automotive supports PPAP):
    Standard
  • Configuration:
    Single
  • Power Rating (µW):
    300 mW
  • Nom VZ (V):
    12
  • @ IZT (mA):
    5 mA
  • Tol V (Typ) (%):
    5.39 %