位置:首页 > IC中文资料第1806页 > BAT750TA
BAT750TA价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
BAT750TA
SOT23 Schottky barrier diode
Summary VR= 40V IF= 750mA VF Description A high current Schottky barrier diode in a small outline surface mount package for applications where space is limited. Features •Low VF • High current capability • SOT23 package Applications • DC-DC converters • Mo
ZETEX
BAT750TA
封装/外壳:TO-236-3,SC-59,SOT-23-3 包装:剪切带(CT)带盒(TB) 描述:DIODE SCHOTTKY 40V 750MA SOT23-3 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单
DIODES
美台半导体
HIGH CURRENT LEAD MOUNTED SILICON RECTIFIERS 50-1000 VOLTS DIFFUSED JUNCTION
MOTOROLA
摩托罗拉
ADJUSTABLE STEP-DOWN, CURRENT-MODE PWM DC-DC CONVERTERS
DESCRIPTION The ST750A is an adjustable output CMOS, step-down switching regulator. The ST750A accepts inputs between 4V and 11V and delivers 450mA. Typical efficiencies are 85 to 96. ■ UP TO 450mA LOAD CURRENTS ■ 200kHz HIGH-FREQUENCY CURRENT-MODE PWM ■ 85 TO 96 EFFICIENCIES ■ 33µH OR 100µH
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STMICROELECTRONICS
意法半导体
BAT750TA产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    BAT750TA
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 750mA Schottky Diode
  • RoHS
  • 制造商
    Skyworks Solutions, Inc.
  • 产品
    Schottky Diodes
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 配置
    Crossover Quad
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW
  • 工作温度范围
    - 65 C to + 150 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    SOT-143
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-13 23:01:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
DIODEZTX
25+
SOT-23
6895
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
DIODEZTX
25+
SOT-23
样件支持,可原厂排单订货!
ZETEX
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!
DIODES
24+
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增