位置:首页 > IC中文资料第5519页 > B10A45VI
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
B10A45VI
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION.\nCONVERTER & CHOPPER APPLICATION.FEATURES\n• Average Output Rectified Current\n   : IO=10A (Tc=130°C ).\n• Repetitive Peak Reverse Voltage\n   : VRRM=45V.\n• Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns.\n• Low Peak Forward Voltage : 0.55(Typ.) • Average Output Rectified Current\n• Repetitive Peak Reverse Voltage\n• Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns.\n• Low Peak Forward Voltage : 0.55(Typ.) ;
KECKEC(Korea Electronics)
开益禧无锡开益禧半导体有限公司
B10A45VI
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE
文件:50.23 Kbytes Page:3 Pages
KECKEC(Korea Electronics)
B10A45VI
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
文件:293.51 Kbytes Page:3 Pages
B10A45VI
TO-220IS PACKAGE
文件:23.08 Kbytes Page:1 Pages
TO-220IS PACKAGE
文件:27.9 Kbytes Page:1 Pages
文件:458.16 Kbytes Page:2 Pages
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
文件:301 Kbytes Page:2 Pages
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
VOLTAGE RANGE 30 - 60 Volts CURRENT 10 Amperes FEATURES * Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 * Metal Silicon junction, majority carrier conduction * Low power loss,high efficiency * High current capability, low forward voltage drop * Guardring for o
CHENMKO
力勤
B10A45VI产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    B10A45VI
  • 制造商
    KEC
  • 制造商全称
    KEC(Korea Electronics)
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 17:56:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
KEC
25+
TO-220F
20000
原装
21+
TO-220F
长期代理优势供应
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险!!
JST/日压
/
一级代理,原装现货
11+
TO-220
641
全新 发货1-2天
26+
TO-220IS
全新原装现货,假一赔十
24+
TO-220-
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增