位置:AT45DB081B-CNC-2.5 > AT45DB081B-CNC-2.5详情
AT45DB081B-CNC-2.5中文资料
厂家型号
AT45DB081B-CNC-2.5
文件大小
414.7Kbytes
页面数量
32
功能描述
8-megabit 2.5-volt Only or 2.7-volt Only DataFlash
EEPROM
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
ATMEL
AT45DB081B-CNC-2.5数据手册规格书PDF详情
Description
Features
• Single 2.5V - 3.6V or 2.7V - 3.6V Supply
• Serial Peripheral Interface (SPI) Compatible
• 20 MHz Max Clock Frequency
• Page Program Operation
– Single Cycle Reprogram (Erase and Program)
– 4096 Pages (264 Bytes/Page) Main Memory
• Supports Page and Block Erase Operations
• Continuous Read Capability through Entire Array
– Ideal for Code Shadowing Applications
• Low Power Dissipation
– 4 mA Active Read Current Typical
– 2 µA CMOS Standby Current Typical
• Hardware Data Protection Feature
• 100 Compatible to AT45DB081 and AT45DB081A
• 5.0V-tolerant Inputs: SI, SCK, CS, RESETand WPPins