位置:CON24D1SN40W > CON24D1SN40W详情
CON24D1SN40W中文资料
厂家型号
CON24D1SN40W
文件大小
5256.23Kbytes
页面数量
2
功能描述
NON-REVERSING CONTACTORS
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
ATC
CON24D1SN40W数据手册规格书PDF详情
UNIQUE PRODUCT LINE FEATURES
High Fault SCCR
• High fault short circuit current rating of 100kA @ 480V and 600V with Class J fuses, provides safety and reliability in high fault applications.
Integral Auxiliary
• Integral auxiliary contacts, 3 power poles + 1 auxiliary, are standard on all 9A to 25A contactors. Seamless Compatibility
• 9A to 40A, AC/DC Contactors are compatible with directly mounted Overload Relays, and our 9A to 40A AC/DC Contactors direct mount onto our Motor Protection Circuit Breakers.
Common Accessories
Multi-Point Terminal Coils
• Four terminal coils on all 9A to 105A AC and DC operated contactors are easily accessible, two on the line side and two on the load side.