位置:BLM2425M9S20 > BLM2425M9S20详情
BLM2425M9S20中文资料
厂家型号
BLM2425M9S20
文件大小
1291.65Kbytes
页面数量
13
功能描述
LDMOS 2-stage power MMIC
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
AMPLEON
BLM2425M9S20数据手册规格书PDF详情
General description
20 W, 2-stage power MMIC transistor for use in a variety of Industrial, Scientific, Medical
(ISM) and cooking applications at frequencies from 2400 MHz to 2500 MHz.
The BLM2425M9S20 is designed for high power CW applications and is assembled in a
high performance plastic package.
Features and benefits
 High efficiency
 High power gain
 Excellent ruggedness
 Excellent thermal stability
 Integrated thermal sensor
 Integrated PWM control circuitry
 Integrated ESD protection
 Biasing of individual stages is externally accessible
 50Ω input matched; output pre-matched
 Designed for broadband operation (frequency 2400 MHz to 2500 MHz)
 For RoHS compliance see the product details on the Ampleon website
Applications
 Professional and consumer cooking applications
 Industrial, Scientific and Medical applications
 Applicable at frequencies from 2400 MHz to 2500 MHz