位置:AIT20CH80 > AIT20CH80详情
AIT20CH80中文资料
厂家型号
AIT20CH80
丝印代码
AIT20CH80
封装外壳
TO-220
文件大小
266.09Kbytes
页面数量
6
功能描述
3 Quadrants High temperature Triacs
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
ADV
AIT20CH80数据手册规格书PDF详情
General Description
Features
◆ Repetitive Peak Off-State Voltage: 600V/800V
◆ R.M.S On-State Current ( IT(RMS)= 20 A )
◆ High Commutation dv/dt
◆ High junction temperature operating capability
◆ These Devices are Pb-Free and are RoHS Compliant
◆ Isolated heatsink mounted , Isolation Voltage ( VISO = 2500V AC )