位置:AD8402AR100-REEL > AD8402AR100-REEL详情
AD8402AR100-REEL中文资料
厂家型号
AD8402AR100-REEL
文件大小
610.21Kbytes
页面数量
32
功能描述
1-/2-/4-Channel Digital Potentiometers
Digital Potentiometer 256POS 100KOhm Dual 14-Pin SOIC N T/R
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
AD
AD8402AR100-REEL数据手册规格书PDF详情
GENERAL DESCRIPTION
FEATURES
256-position variable resistance device
Replaces 1, 2, or 4 potentiometers
1 kΩ, 10 kΩ, 50 kΩ, 100 kΩ
Power shutdown—less than 5 μA
3-wire,SPI-compatible serial data input
10 MHz update data loading rate
2.7 V to 5.5 V single-supply operation
Qualified for automotive applications
APPLICATIONS
Mechanical potentiometer replacement
Programmable filters, delays, time constants
Volume control, panning
Line impedance matching
Power supply adjustment
AD8402AR100-REEL产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    AD8402AR100-REEL
  • 制造商
    Analog Devices
  • 功能描述
  • 制造商
    Analog Devices
  • 功能描述
    DUAL 8-BIT POTENTIOMETER - Tape and Reel
更新时间:2026-5-13 19:33:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
AD
2550+
SOP14
只做原装正品现货或订货假一赔十!
22+
SOP14
公司只做原装 品质保证
04+
11
一级代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源、电力
ADI/亚德诺
原厂全新正品旗舰店优势现货
ADI
23+
只做原装现货
23+
原封装
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价