位置:AD5143BCPZ10-RL7 > AD5143BCPZ10-RL7详情
AD5143BCPZ10-RL7中文资料
厂家型号
AD5143BCPZ10-RL7
丝印代码
DKR
封装外壳
LFCSP
文件大小
1292.96Kbytes
页面数量
25
功能描述
Quad Channel, 128-/256-Position, I2C, Nonvolatile Digital Potentiometer
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
AD
AD5143BCPZ10-RL7数据手册规格书PDF详情
FEATURES
► 10 kΩ and 100 kΩ resistance options
► Resistor tolerance: 8% maximum
► Wiper current: ±6 mA
► Low temperature coefficient: 35 ppm/°C
► Wide bandwidth: 3 MHz
► Fast start-up time < 75 μs
► Linear gain setting mode
► Single- and dual-supply operation
► Wide operating temperature: −40°C to +125°C
► 3 mm × 3 mm package
APPLICATIONS
► Portable electronics level adjustment
► LCD panel brightness and contrast controls
► Programmable filters, delays, and time constants
► Programmable power supplies
更新时间:2026-5-13 15:35:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ADI
25+
16-Lead LFCSP
60000
一级代理现货、保证进口原装正品假一罚十价格合理
ADI(亚德诺)
N/A
原装正品现货,原厂订货,可支持含税原型号开票。
N/A
AD
WFQFN-16
原厂封装
原厂授权代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源!
原封装
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价
电联咨询
公司现货,提供拆样技术支持
封装
源自原厂成本,高价回收工厂呆滞
23+
LFCSP-16
只有原装
20+
16-LeadLFCSP(3mmx3mm