位置:OTB25LPLN > OTB25LPLN详情
OTB25LPLN中文资料
厂家型号
OTB25LPLN
文件大小
1510.66Kbytes
页面数量
174
功能描述
Ultra-Fast Local and Long-Line Network
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
简称
ACTEL
生产厂商
Actel Corporation
中文名称
官网
OTB25LPLN数据手册规格书PDF详情
Device Family Overview
Features and Benefits
High Capacity
Commercial and Industrial
• 75,000 to 1 Million System Gates
• 27 K to 198 Kbits of Two-Port SRAM
• 66 to 712 User I/Os
Military
• 300, 000 to 1 Million System Gates
• 72 K to 198 Kbits of Two Port SRAM
• 158 to 712 User I/Os
Reprogrammable Flash Technology
• 0.22 µm 4 LM Flash-Based CMOS Process
• Live At Power-Up (LAPU) Level 0 Support
• Single-Chip Solution
• No Configuration Device Required
• Retains Programmed Design during Power-Down/Up Cycles
• Mil/Aero Devices Operate over Full Military Temperature Range
Performance
• 3.3 V, 32-Bit PCI, up to 50 MHz (33 MHz over military temperature)
• Two Integrated PLLs
• External System Performance up to 150 MHz
Secure Programming
• The Industry’s Most Effective Security Key (FlashLock®)
Low Power
• Low Impedance Flash Switches
• Segmented Hierarchical Routing Structure
• Small, Efficient, Configurable (Combinatorial or Sequential) Logic Cells
High Performance Routing Hierarchy
• High-Speed Very Long-Line Network
• High-Performance, Low Skew, Splittable Global Network
• 100 Routability and Utilization
I/O
• Schmitt-Trigger Option on Every Input
• 2.5 V / 3.3 V Support with Individually-Selectable Voltage and Slew Rate
• Bidirectional Global I/Os
• Compliance with PCI Specification Revision 2.2
• Boundary-Scan Test IEEE Std. 1149.1 (JTAG) Compliant
• Pin-Compatible Packages across the ProASICPLUS Family
Unique Clock Conditioning Circuitry
• PLL with Flexible Phase, Multiply/Divide, and Delay Capabilities
• Internal and/or External Dynamic PLL Configuration
• Two LVPECL Differential Pairs for Clock or Data Inputs
Standard FPGA and ASIC Design Flow
• Flexibility with Choice of Industry-Standard Front-End Tools
• Efficient Design through Front-End Timing and Gate Optimization
ISP Support
• In-System Programming (ISP) via JTAG Port
SRAMs and FIFOs
• SmartGen Netlist Generation Ensures Optimal Usage of Embedded Memory Blocks
• 24 SRAM and FIFO Configurations with Synchronous and Asynchronous Operation up to 150 MHz (typical)