位置:A10V20B-3CQ84C > A10V20B-3CQ84C详情
A10V20B-3CQ84C中文资料
厂家型号
A10V20B-3CQ84C
文件大小
162.6Kbytes
页面数量
24
功能描述
ACT 1 Series FPGAs
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
简称
ACTEL
生产厂商
Actel Corporation
中文名称
官网
A10V20B-3CQ84C数据手册规格书PDF详情
Description
Features
• 5V and 3.3V Families fully compatible with JEDEC specifications
• Up to 2000 Gate Array Gates (6000 PLD equivalent gates)
• Replaces up to 50 TTL Packages
• Replaces up to twenty 20-Pin PAL® Packages
• Design Library with over 250 Macro Functions
• Gate Array Architecture Allows Completely Automatic Place and Route
• Up to 547 Programmable Logic Modules
• Up to 273 Flip-Flops
• Data Rates to 75 MHz
• Two In-Circuit Diagnostic Probe Pins Support Speed Analysis to 25 MHz
• Built-In High Speed Clock Distribution Network
• I/O Drive to 10 mA (5 V), 6 mA (3.3 V)
• Nonvolatile, User Programmable
• Fabricated in 1.0 micron CMOS technology4
A10V20B-3CQ84C产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    A10V20B-3CQ84C
  • 制造商
    ACTEL
  • 制造商全称
    Actel Corporation
  • 功能描述
    ACT 1 Series FPGAs
更新时间:2026-5-13 15:01:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
2447
QFP-80
一级代理专营品牌!原装正品,优势现货,长期排单到货
25+
VQFP-80
只售原装自家现货!诚信经营!欢迎来电!
Microsemi Corporation
21+
80-TQFP
90
100%进口原装!长期供应!绝对优势价格(诚信经营)