位置:首页 > IC中文资料第257页 > ATICE200
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ATICE200
MICROCHIP
微芯科技
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 200A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE NON-INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE NON-INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 200A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 350V • hFE DC current gain............................. 100 • Non-Insulated Type APPLICATION Robotics, Welders, Forklifts, Golf cart
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IT (AV) Average on-state current .......... 200A • IF (AV) Average forward current .......... 200A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .......... 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage .......... 400/800/1200/1600V • MIX DOUBLE A
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IT (AV) Average on-state current .......... 200A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No.