ASCX30AN | Microstructure Pressure Sensors This series is a signal-conditioned version of Honeywell’s proven performer and industry leading SCX series sensor. This amplified ASCX device is in a package the same as the SCX but it offers a high level (4.5 V span) output on a very cost-effective basis. This family is fully calibrated and t | HONEYWELL 霍尼韦尔 | ||
ASCX30AN | 压力传感器 | HONEYWELL 霍尼韦尔 |
ASCX30AN产品属性
- 类型
描述
- 工作压力量程:
30 psi (21.11 m H2O)
- 压力类型:
绝压
- 输出信号:
模拟电压
- 特征:
带温度补偿
- 工作温度:
-13 to 221 F (-25 to 105 C)