位置:首页 > IC中文资料第9673页 > APT5014B2VR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
APT5014B2VR
Power MOS V is a new generation of high voltage N-Channel enhancement mode power MOSFETs.
ADPOW
APT5014B2VR
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current : ID= 37A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage : VDSS= 500V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 0.14Ω(Max) @ VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC-
ISC
无锡固电
APT5014B2VR
POWER MOS V 500V 37A 0.140 Ohm