位置:首页 > IC中文资料第7616页 > APT10035B2LL
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
APT10035B2LL
ADPOW
APT10035B2LL
文件:93.9 Kbytes Page:5 Pages
ADPOW
APT10035B2LL
APT
晶科电子
1000V 28A 0.350Ω Power MOS 7® is a new generation of low loss, high voltage, N-Channel enhancement mode power MOSFETS. Both conduction and switching losses are addressed with Power MOS 7® by significantly lowering RDS(ON) and Qg. Power MOS 7® combines lower conduction and switching losses along w
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current –ID= 28A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage- : VDSS= 1000V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 0.37Ω(Max)@VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC-DC