位置:首页 > IC中文资料第4434页 > APE10106
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
APE10106 | THE SLIM POWER RELAY FEATURES • Slim size 28 mm (L)×5 mm (W)×15 mm (H) 1.102 inch (L)×.197 inch (W)×.591 inch (H) permits high density mounting • Wide switching capacity: 100 mA/12 V DC-6A/250 V AC • High sensitivity: 170mW • High breakdown (4,000 V) and surge (6,000 V) voltage between contacts and | NAIS 松下电器 | ||
APE10106 | 包装:散装 描述:RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 6V 继电器 功率继电器,高于 2 A | ETC 知名厂家 | ETC | |
APE10106 | 功率继电器 | PANASONIC 松下 | ||
Triple 4-3-3-Input NOR Gate 文件:85.35 Kbytes Page:4 Pages | ONSEMI 安森美半导体 | |||
APE10106产品属性
- 类型
描述
- 型号
APE10106
- 功能描述
通用继电器 1 Form A 6A 6V Silver Alloy Contact
- RoHS
否
- 制造商
Omron Electronics
- 触点形式
1 Form A(SPST-NO)
- 触点电流额定值
150 A
- 线圈电压
24 VDC
- 线圈电阻
144 Ohms
- 线圈电流
167 mA
- 切换电压
400 V