位置:首页 > IC中文资料第107页 > APE10048
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
APE10048 | THE SLIM POWER RELAY FEATURES • Slim size 28 mm (L)×5 mm (W)×15 mm (H) 1.102 inch (L)×.197 inch (W)×.591 inch (H) permits high density mounting • Wide switching capacity: 100 mA/12 V DC-6A/250 V AC • High sensitivity: 170mW • High breakdown (4,000 V) and surge (6,000 V) voltage between contacts and | NAIS 松下电器 | ||
APE10048 | 包装:散装 描述:RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 48V 继电器 功率继电器,高于 2 A | ETC 知名厂家 | ETC | |
APE10048 | 功率继电器 | PANASONIC 松下 | ||
30 Watts, 2.1-2.2 GHz, W-CDMA GOLDMOS Field Effect Transistor Description The PTF 10048 is an internally matched 30–watt GOLDMOS FET intended for WCDMA applications from 2.1 to 2.2 GHz. It operates at 40 efficiency with 10.5 dB typical gain. Nitride surface passivation and full gold metallization ensure excellent device lifetime and reliability. • INTERNAL | ERICSSON 爱立信 | |||
OUTLINE DIMENSION & BLOCK DIAGRAM 文件:93.05 Kbytes Page:1 Pages | POWERTIP 久正光电 | |||
APE10048产品属性
- 类型
描述
- 型号
APE10048
- 功能描述
通用继电器 RELAY POWER SLIM 6A 48VDC SILVER
- RoHS
否
- 制造商
Omron Electronics
- 触点形式
1 Form A(SPST-NO)
- 触点电流额定值
150 A
- 线圈电压
24 VDC
- 线圈电阻
144 Ohms
- 线圈电流
167 mA
- 切换电压
400 V