位置:首页 > IC中文资料第4275页 > APE10006
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
APE10006 | THE SLIM POWER RELAY FEATURES • Slim size 28 mm (L)×5 mm (W)×15 mm (H) 1.102 inch (L)×.197 inch (W)×.591 inch (H) permits high density mounting • Wide switching capacity: 100 mA/12 V DC-6A/250 V AC • High sensitivity: 170mW • High breakdown (4,000 V) and surge (6,000 V) voltage between contacts and | NAIS 松下电器 | ||
APE10006 | 包装:散装 描述:RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 6V 继电器 功率继电器,高于 2 A | ETC 知名厂家 | ETC | |
APE10006 | 功率继电器 | PANASONIC 松下 | ||
POWER TRANSISTORS(10A,350-400V,150W) SWITCHMODE SERIES NPN SILICON POWER DARLINGTON TRANSISTOR WITH BASE-EMITTER SPEEDUP DIODE FEATURES * Continuous Collector Current - Ic = 10 A * Switching Regulators * Inverters * Solenoid and Relay Drivers | MOSPEC 统懋 | |||
SWITCHMODE SERIES NPN SILICON POWER DARLINGTON TRANSISTOR WITH BASE-EMITTER SPEEDUP DIODE SWITCHMODE SERIES NPN SILICON POWER DARLINGTON TRANSISTOR WITH BASE-EMITTER SPEEDUP DIODE FEATURES * Continuous Collector Current - Ic = 10 A * Switching Regulators * Inverters * Solenoid and Relay Drivers | BOCA 博卡 | |||
NPN Darlington Transistors NPN Darlington Transistors TO-204MA (TO-3) | MICROSEMI 美高森美 | |||
3 PHASE BRIDGE MODULES 文件:80.15 Kbytes Page:2 Pages | MICROSEMI 美高森美 |
APE10006产品属性
- 类型
描述
- 型号
APE10006
- 功能描述
通用继电器 RELAY POWER SLIM 6A 6VDC SILVER
- RoHS
否
- 制造商
Omron Electronics
- 触点形式
1 Form A(SPST-NO)
- 触点电流额定值
150 A
- 线圈电压
24 VDC
- 线圈电阻
144 Ohms
- 线圈电流
167 mA
- 切换电压
400 V