位置:首页 > IC中文资料第940页 > AP1117E33
AP1117E33价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AP1117E33
1A Low Dropout Positive Adjustable or Fixed-Mode Regulator
General Description AP1117 is a low dropout positive adjustable or fixed-mode regulator with minimum of 1A output current capability. The product is specifically designed to provide well-regulated supply for low voltage IC applications such as high-speed bus termination and low current 3.3V logic
ANACHIP
易亨电子
ANACHIP
易亨电子
General Description AP1117 is a low dropout positiveadjustable or fixed-mode regulator with 1A output current capability. The product is voltage specifically designed to provide well-regulated supply for low IC applications such as high-speed bus termination and low current 3.3V logic supply. AP1
DIODES
美台半导体
DIODES
美台半导体
封装/外壳:TO-261-4,TO-261AA 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223-3 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器
封装/外壳:TO-261-4,TO-261AA 包装:卷带(TR) 描述:IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223 集成电路(IC) 稳压器 - 线性
AP1117E33产品属性
  • 型号
    AP1117E33
  • 功能描述
    低压差稳压器 - LDO 3.3V 1.0A 1.3 DRPV
  • 最大输入电压
    36 V
  • 输出电压
    1.4 V to 20.5 V
  • 回动电压(最大值)
    307 mV
  • 输出电流
    1 A
  • 负载调节
    0.3 %