位置:首页 > IC中文资料第940页 > AP1117E25A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AP1117E25A
1A Low Dropout Positive Adjustable or Fixed-Mode Regulator
General Description AP1117 is a low dropout positive adjustable or fixed-mode regulator with minimum of 1A output current capability. The product is specifically designed to provide well-regulated supply for low voltage IC applications such as high-speed bus termination and low current 3.3V logic
ANACHIP
易亨电子
ANACHIP
易亨电子
General Description AP1117 is a low dropout positiveadjustable or fixed-mode regulator with 1A output current capability. The product is voltage specifically designed to provide well-regulated supply for low IC applications such as high-speed bus termination and low current 3.3V logic supply. AP1
DIODES
美台半导体
AP1117E25A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    AP1117E25A
  • 功能描述
    低压差稳压器 - LDO 2.5V 1.0A 1.3 DRPV
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 最大输入电压
    36 V
  • 输出电压
    1.4 V to 20.5 V
  • 回动电压(最大值)
    307 mV
  • 输出电流
    1 A
  • 负载调节
    0.3 %
  • 输出类型
    Fixed
  • 最大工作温度
    + 125 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    VQFN-20
更新时间:2026-5-13 22:58:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
DIODES
2016+
SOT223
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!