位置:首页 > IC中文资料第6411页 > AP1117D25
AP1117D25价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AP1117D25
1A Low Dropout Positive Adjustable or Fixed-Mode Regulator
General Description AP1117 is a low dropout positive adjustable or fixed-mode regulator with minimum of 1A output current capability. The product is specifically designed to provide well-regulated supply for low voltage IC applications such as high-speed bus termination and low current 3.3V logic
ANACHIP
易亨电子
ANACHIP
易亨电子
General Description AP1117 is a low dropout positiveadjustable or fixed-mode regulator with 1A output current capability. The product is voltage specifically designed to provide well-regulated supply for low IC applications such as high-speed bus termination and low current 3.3V logic supply. AP1
DIODES
美台半导体
DIODES
美台半导体
封装/外壳:TO-252-3,DPak(2 引线 + 接片),SC-63 包装:卷带(TR)剪切带(CT)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC REG LINEAR 2.5V 1A TO252-3 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器
封装/外壳:TO-252-3,DPak(2 引线 + 接片),SC-63 包装:带 描述:IC REG LINEAR 2.5V 1A TO252-3 集成电路(IC) 稳压器 - 线性
LOW DROP FIXED AND ADJUSTABLE POSITIVE VOLTAGE REGULATORS
Description The LD1117 is a LOW DROP Voltage Regulator able to provide up to 800mA of Output Current, available even in adjustable version (Vref=1.25V). Concerning fixed versions, are offered the following Output Voltages: 1.2V,1.8V,2.5V,2.85V, 3.0V 3.3V and 5.0V. The 2.85V type is ideal for SCSI
STMICROELECTRONICS
意法半导体
AP1117D25产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    AP1117D25
  • 制造商
  • 制造商全称
    Anachip Corp
  • 功能描述