位置:首页 > IC中文资料 > AMF36US48
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AMF36US48
AC-DC PO WER SUPPLIES
Features • IP22 ingress protection • IEC/EN60601-1-11 for home healthcare applications • Energy efficiency level VI & EU2019/1782 • Medical, home healthcare and ITE approvals • Interchangeable mains connectors • Input voltage range 80 to 264VAC • Output voltages from 5V to 48VDC • Optional
XPPOWER
AMF36US48
AC-DC Power Supplies
The AMF36 series of wall mount adaptors comply with medical, home healthcare and ITE approvals along with the latest energy efficiency level VI standards with high active mode efficiency and extremely low no load power consumption.\n\nAvailable with a range of interchangeable AC connectors these ada • IP22 ingress protection\n\n• IEC/EN60601-1-11 for home healthcare applications\n\n• Energy efficiency level VI & EU2019/1782\n\n• Medical, home healthcare and ITE approvals\n\n• Input voltage range 80 to 264VAC\n\n• Output voltages from 5 to 48VDC\n\n• Interchangeable mains connectors\n\n• Optiona;
XPPOWER
AC-DC Power Supplies 36-100 Watts AED Series • Low Profile • Single Outputs from 5 V to 48 V • Universal Input • Optional Floating Output • High Power Density • 36, 45, 70 & 100 W Versions • Class II Insulation on 36 W Version
36-100 Watts
文件:497.84 Kbytes Page:4 Pages
36-100Watts AEBSeries
文件:640.19 Kbytes Page:4 Pages
Single Outputs from 5 V to 48 V
AMF36US48产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    48V
  • OutputCurrent:
    0.75A