AM26LV32E-EP | AM26LV32E Low-Voltage High-Speed Quadruple Differential Line Receiver With ±15-KV IEC ESD Protection 1 Features • Meets or exceeds standard TIA/EIA-422-B and ITU recommendation V.11 • Operates from a single 3.3-V power supply • Switching rates up to 32 MHz • ESD Protection for RS422 bus pins (See ESD Ratings) • Low power dissipation: 27 mW typical • Open circuit fail-safe • ±7-V Common-m | TI 德州仪器 | ||
AM26LV32E-EP | 增强型产品低电压高速四路差分线路接收器,具有 +/-15-kV IEC ESD The AM26LV32E consists of quadruple differential line receivers with 3-state outputs. These differential receivers have ±15-kV ESD (HBM and IEC61000-4-2, Air-Gap Discharge) and ±8-kV ESD (IEC61000-4-2, Contact Discharge) protection for RS422 bus pins.This device is designed to meet TIA/EIA-422-B and • Meets or Exceeds Standard TIA/EIA-422-B and ITU Recommendation V.11\n• ESD Protection for RS422 Bus Pins \n• ±8-kV IEC61000-4-2, Contact Discharge\n• Switching Rates up to 32 MHz\n• Open-Circuit, Short-Circuit, and Terminated Fail-Safe\n• Accepts 5-V Logic Inputs With 3.3-V Supply (Enable Inputs)\; | TI 德州仪器 | ||
3V Enhanced CMOS Quad Differential Line Receiver 文件:167.04 Kbytes Page:10 Pages | NSC 国半 | |||