位置:首页 > IC中文资料第482页 > ALE14F12
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ALE14F12
16A Power Relay For Micro wave oven
FEATURES 1. Ideal for magnetron and heater loads 2. Excellent heat resistance • This satisfies UL coil insulation class B/class F available 3. High insulation resistance • Creepage distance and clearances be tween contact and coil: Min. 8 mm .315 inch • Surge withstand voltage: Min.
NAIS
松下电器
ALE14F12
1a 16A power relay for micro wave oven Microwave ovens Refrigerators
PANASONIC
松下
ALE14F12
包装:散装 描述:RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V 继电器 功率继电器,高于 2 A
ETC
知名厂家
ALE14F12
ETC
知名厂家
ALE14F12
功率继电器
PANASONIC
松下
ALE14F12产品属性
  • 型号
    ALE14F12
  • 功能描述
    通用继电器 1 Form A, 12VDC Class F 12V
  • 触点电流额定值
    150 A
  • 线圈电压
    24 VDC
  • 线圈电阻
    144 Ohms
  • 线圈电流
    167 mA
  • 切换电压
    400 V