位置:首页 > IC中文资料第481页 > ALE14B48
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ALE14B48
16A Power Relay For Micro wave oven
FEATURES 1. Ideal for magnetron and heater loads 2. Excellent heat resistance • This satisfies UL coil insulation class B/class F available 3. High insulation resistance • Creepage distance and clearances be tween contact and coil: Min. 8 mm .315 inch • Surge withstand voltage: Min.
NAIS
松下电器
ALE14B48
1a 16A power relay for micro wave oven Microwave ovens Refrigerators
PANASONIC
松下
ALE14B48产品属性
  • 型号
    ALE14B48
  • 功能描述
    通用继电器 1 Form A, 48VDC Class B 48V
  • 触点电流额定值
    150 A
  • 线圈电压
    24 VDC
  • 线圈电阻
    144 Ohms
  • 线圈电流
    167 mA
  • 切换电压
    400 V