位置:首页 > IC中文资料第481页 > ALE14B24
ALE14B24价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ALE14B24
16A Power Relay For Micro wave oven
FEATURES 1. Ideal for magnetron and heater loads 2. Excellent heat resistance • This satisfies UL coil insulation class B/class F available 3. High insulation resistance • Creepage distance and clearances be tween contact and coil: Min. 8 mm .315 inch • Surge withstand voltage: Min.
NAIS
松下电器
ALE14B24
1a 16A power relay for micro wave oven Microwave ovens Refrigerators
PANASONIC
松下
ALE14B24
包装:散装 描述:RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V 继电器 功率继电器,高于 2 A
ETC
知名厂家
ALE14B24
ETC
知名厂家
ALE14B24产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    ALE14B24
  • 功能描述
    通用继电器 16A 24VDC SPST 400MW TOP MOUNT/PCB
  • RoHS
  • 制造商
    Omron Electronics
  • 触点形式
    1 Form A(SPST-NO)
  • 触点电流额定值
    150 A
  • 线圈电压
    24 VDC
  • 线圈电阻
    144 Ohms
  • 线圈电流
    167 mA
  • 切换电压
    400 V