位置:首页 > IC中文资料 > AEL80US18
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AEL80US18
XPPOWER
AEL80US18
包装:盒 描述:AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 80W 电源 - 外部/内部(板外) AC DC 台式、桌面式、壁装式适配器
XPPOWER
AEL80US18
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 80W
AC-DC Power Supplies
AC-DC Power Supplies 45-130 Watts AEH Series • Output Voltages from 2.5 V to 48 V • Non-standard Outputs Available • Universal Input • Single & Multiple Output Versions • 0 °C to +70 °C Operating Temperature • Efficiency up to 80 • Non-standard Connectors Available
AEL80US18产品属性
  • 电压 - 输入:
    90 ~ 264 VAC
  • 电压 - 输出:
    18V
  • 电流 - 输出(最大值):
    4.44A
  • 功率 (W):
    80 W
  • 空载功耗:
    500mW(最大)
  • 效率:
    V 级
  • 工作温度:
    -20°C ~ 60°C
  • 大小 / 尺寸:
    5.75\ 长 x 2.99\ 宽 x 1.69\ 高(146.0mm x 76.0mm x 43.0mm)