位置:首页 > IC中文资料 > AEE02A24
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AEE02A24
10 Watts
Special Features • 10 W, Single output • 2:1 Input range • 1.0 x 2.0 x 0.33 case • Replaces AA10B • Industry standard package • Low Profile • Low Cost
ASTEC
AEE02A24
10 W, Single output
EMERSON-NETWORKPOWER
艾默生
AEE02A24
Industry standard package
Special Features • 15 W, Single output • High Efficiency • 2:1 Input range • 1.0 x 2.0 x 0.4 case • Industry standard package • Low Profile • Low Cost
ASTEC
AEE02A24
封装/外壳:4-DIP 模块 描述:DC DC CONVERTER 5V 10W 电源 - 板安装 直流转换器
ETC
知名厂家
10 Watt Medical Isolated DC-DC Converters
The AEE10W-M series of 10 watt isolated DC-DC converters are designed for demanding instrumentation applications that require supplementary or reinforced insulation to comply with stringent industrial or medical safety standards.These converters feature low leakage current and a reinforced insulatio ·- 4200VAC reinforced Insulation\n·- Insulation rated for 300VAC Working Voltage\n·- Medical Safety to UL/CSA/EN/IEC\n·- 60601-1 3rd Edition\n·- 2 MOOP rated\n·- Wide 2:1 Input Voltage Range\n·- Fully regulated Output Voltage\n·- Low Leakage Current\n·- Operating Temp. Range –40°C to 75 °C\n·- Input;
ARTESYN
4200 VAC reinforced Insulation
文件:1.16308 Mbytes Page:2 Pages
ARTESYN
10 Watts
Total Power: 10 Watts Input Voltage: 24V or 48V # of Outputs: Single Special Features • Encapsulated • 2:1 input range • 1.25 X 0.8” DIP package • 1500Vdc I/O isolation • Single output
Electrical Specifications
文件:515.62 Kbytes Page:2 Pages
AEE02A24产品属性
  • 类型
    描述
  • Total Max Current:
    1.6 A
  • Input Voltage:
    9 Vto 75 V
  • Output Voltage:
    -15 V to 15 V