位置:首页 > IC中文资料第4247页 > AD5200BRM10
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AD5200BRM10
256-Position and 33-Position Digital Potentiometers
文件:1.04364 Mbytes Page:15 Pages
AD
亚德诺
GENERAL DESCRIPTION The AD5200 and AD5201 are programmable resistor devices, with 256 positions and 33 positions respectively, that can be digitally controlled through a 3-wire SPI serial interface. The terms programmable resistor, variable resistor (VR), and RDAC are commonly used interchangea
AD
亚德诺
AD5200BRM10产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    AD5200BRM10
  • 制造商
    Analog Devices
  • 功能描述
    Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Single 10-Pin MSOP
  • 制造商
    Analog Devices
  • 功能描述
    IC DIGITAL POT. 8-BIT
更新时间:2026-5-13 23:00:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ADI(亚德诺)
25+
10-MSOP
22412
原装正品现货,原厂订货,可支持含税原型号开票。
ADI(亚德诺)
25+
10-MSOP
样件支持,可原厂排单订货!
MSOP10
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!