位置:首页 > IC中文资料第30页 > ACV13012
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ACV13012
AUTOMOTIVE LOW PROFILE MICRO-ISO/MICRO-280 RELAY
FEATURES • Low profile: 22.5 mm(L)×15 mm(W)×15.7 mm(H) .886 inch(L)×.591 inch(W)×.618 inch(H) • Low temperature rise Terminal temperature has been reduced compared with using our conventional product • Low sound pressure level Noise level has been reduced approx.10dB com
NAIS
松下电器
ACV13012
包装:管件 描述:RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V 继电器 汽车继电器
ETC
知名厂家
ACV13012
ETC
知名厂家
130MHz SAW Filter 5.1MHz Bandwidth
文件:146.02 Kbytes Page:3 Pages
SIPAT
胜普电子
Miniature Power Relay
文件:83.61 Kbytes Page:3 Pages
MACOM
10-15 WATTS SINGLE & DUAL OUTPUT DC/DC INDUSTRIAL
文件:580.48 Kbytes Page:2 Pages
POWERBOX
10 BASE-T Transformers
文件:57.57 Kbytes Page:2 Pages
RHOMBUS-IND
ACV13012产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    ACV13012
  • 功能描述
    通用继电器 1 Form C, 12VDC 1 Form C SPDT 20A
  • RoHS
  • 制造商
    Omron Electronics
  • 触点形式
    1 Form A(SPST-NO)
  • 触点电流额定值
    150 A
  • 线圈电压
    24 VDC
  • 线圈电阻
    144 Ohms
  • 线圈电流
    167 mA
  • 切换电压
    400 V