位置:首页 > IC中文资料 > 730P125X9400
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
730P125X9400
Film Capacitors High Frequency, Wrap-and-Fill, Metallized Polypropylene
文件:81.27 Kbytes Page:4 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
730P125X9400
FILM, PAPER-FILM CAPACITORS
CDE
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
730P125X9400产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    1.2 pF
  • VoltageDC:
    400V
  • VoltageAC:
  • Tolerance:
    -10%/+10%
  • MinTemp:
    -55°C
  • MaxTemp:
    85°C
  • dV/dt:
  • RMSCurrent:
    5.8 A @ 65°C
  • ESR:
    26 mΩ
  • Diameter:
    18.1mm
  • Length:
    31.8mm