位置:首页 > IC中文资料 > 715P47398M
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
715P47398M
Polypropylene Film Capacitors ORANGE DROP® , Low Loss
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
715P47398M
Low dissipation factor.
文件:493.58 Kbytes Page:15 Pages
CDE
FILM, PAPER-FILM CAPACITORS
CDE
715P47398M产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    47 nF
  • VoltageDC:
    800V
  • VoltageAC:
    450V
  • ESR:
  • dV/dt:
    5300
  • RippleCurrent:
  • MinTemp:
    -55°C
  • MaxTemp:
    105°C
  • Tolerance:
    -10%/+10%
  • LoadLife:
  • Width:
  • Height:
    14.2mm
  • Length:
    41.9mm
  • Thickness:
  • Diameter:
    12.7mm
  • LeadSpacing:
    27.8mm