位置:首页 > IC中文资料 > 561KD07J
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
561KD07J
Metal Oxide Varistors (MOV)
Features ■ Wide operating voltage (V1mA) range from 18V to 820V ■ Fast responding to transient over-voltage ■ Large absorbing transient energy capability ■ Low clamping ratio and no follow-on current ■ Meets MSL level 1, per J-STD-020 ■ Operating Temperature:-40℃ ~ +105℃ ■ Storage Temperatu
YAGEO
国巨
561KD07J
封装/外壳:圆片式 7mm 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:MOV DISC 7MM, 560V 1.75KA, BULK 电路保护 TVS - 压敏电阻,MOV
YAGEO
国巨
561KD07J
Metal Oxide Varistors
LIOWN
里阳半导体
封装/外壳:圆片式 7mm 包装:卷带(TR) 描述:MOV DISC 7MM, 560V 1.75KA, REEL 电路保护 TVS - 压敏电阻,MOV
Metal Oxide Varistors (MOV)
4 to 510 Volts Varistor 0.8 to 47 Joule
MCC
11 to 510 Volts 1.5 to 60 Joule
文件:113.75 Kbytes Page:6 Pages
MCC
561KD07J产品属性
  • 类型
    描述
  • Maximum Allowable VoltageVAC (V)VDC (V):
  • Maximum Clamping VoltageIP (A)VC (V):
  • Surge CurrentI (A):
    1750
  • Maximum Energy (10/1000μs)E (J):
    49
  • Maximum Leakage Current @83% oIR (μA):
  • Rated PowerP (W):
    0.25
  • Typical Capacitance (Reference@1KHz (pF):
  • Size(mm):
    Φ7
更新时间:2026-5-14 17:56:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
君耀
22+
DIP
BRIGHTKING/君耀
21+
DIP-2
BRIGHTKING/君耀
7mm
只做原厂原装正品现货或订货假一赔十!
25+
圆片式 7mm
样件支持,可原厂排单订货!
DIP
原厂全新正品旗舰店优势现货
ROHS/NEW.
原封ORIGIANL
原装,元器件供应/半导体
25+
封装
源自原厂成本,高价回收工厂呆滞
圆片式 7mm