位置:首页 > IC中文资料 > 405PHC700KR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
405PHC700KR
ILLINOISCAPACITOR
405PHC700KR
ILLINOISCAPACITOR
405PHC700KR
Metallized Polypropylene Film Capacitors Axial Leaded for Switching Circuits
文件:482.49 Kbytes Page:3 Pages
405PHC700KR
405PHC700KR产品属性
  • Capacitance:
    4 µF
  • VoltageDC:
    700V
  • VoltageAC:
    400V
  • Tolerance:
    -10%/+10%
  • MinTemp:
    -40°C
  • MaxTemp:
    85°C
  • dV/dt:
    60
  • RMSCurrent:
    12.5 A @ 70°C
  • ESR:
    6.7 mΩ
  • Diameter:
    29mm
  • Length:
    55mm