位置:首页 > IC中文资料 > 405PHC250K
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
405PHC250K
Metallized Polypropylene Film Capacitors for Switching Circuits
文件:392.71 Kbytes Page:5 Pages
ILLINOISCAPACITOR
405PHC250K
Metallized polypropylene ??Low self inductance ??High capacitance ??Low ESR
文件:214.66 Kbytes Page:3 Pages
ILLINOISCAPACITOR
405PHC250K
Metallized Polypropylene Film Capacitors Axial Leaded for Switching Circuits
文件:482.49 Kbytes Page:3 Pages
405PHC250K
封装/外壳:轴向 包装:散装 描述:CAP FILM 4UF 10% 250VDC AXIAL 电容器 薄膜电容器
CDE
405PHC250K
FILM, PAPER-FILM CAPACITORS
CDE
405PHC250K产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    4 µF
  • VoltageDC:
    250V
  • VoltageAC:
    160V
  • Tolerance:
    -10%/+10%
  • MinTemp:
    -40°C
  • MaxTemp:
    85°C
  • dV/dt:
    40
  • RMSCurrent:
    9 A @ 70°C
  • ESR:
    3.8 mΩ
  • Diameter:
    17mm
  • Length:
    34mm