位置:首页 > IC中文资料第3780页 > 2920L260PR
2920L260PR价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
2920L260PR
2920L Series
文件:420.86 Kbytes Page:6 Pages
LITTELFUSE
力特
2920L260PR
封装/外壳:2920(7351 公制),凹陷 包装:袋 描述:PTC RESET FUSE 6V 2.6A 2920 电路保护 PTC 可复位保险丝
LITTELFUSE
力特
2920L Series
POLYFUSE짰 Resettable PTCs Surface Mount
Description The 2920L series device provides surface mount overcurrent protection for medium voltage (≤60V) applications where resettable protection is desired. Features • RoHS compliant and lead-free • Fast response to fault currents • High voltage • Low-profle Applications • IEE1394 port
Polymeric PTC
文件:453 Kbytes Page:20 Pages
MERITEK
Polymeric PTC
文件:453.69 Kbytes Page:20 Pages
MERITEK
2920L260PR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    2920L260PR
  • 功能描述
    可复位保险丝 6V 2920 2.60A POLYFUSE
  • RoHS
  • 制造商
    Bourns
  • 电阻
    7.5 Ohms
  • 保持电流
    0.1 A
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 端接类型
    SMD/SMT
  • 跳闸电流
    0.6 A
  • 系列
    MF-PSHT
  • 工作温度范围
    - 40 C to + 125 C
更新时间:2026-5-14 22:58:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
LITTELFUS
2016+
SMD
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!