位置:首页 > IC中文资料第335页 > 2920L050DR
2920L050DR价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
2920L050DR
2920L Series
文件:420.86 Kbytes Page:6 Pages
LITTELFUSE
力特
2920L050DR
封装/外壳:2920(7351 公制),凹陷 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:PTC RESET FUSE 60V 500MA 2920 电路保护 PTC 可复位保险丝
LITTELFUSE
力特
2920L Series
POLY-FUSE짰 Resettable PTCs Surface Mount > 2920L Series
Description The 2920L Series PTC provides surface mount overcurrent protection for medium voltage (≤60V) applications where resettable protection is desired. Features • RoHS compliant, lead-free and halogen-free • Fast response to fault currents • High voltage • Low-profle Applications • I
POLYFUSE짰 Resettable PTCs Surface Mount
Description The 2920L series device provides surface mount overcurrent protection for medium voltage (≤60V) applications where resettable protection is desired. Features • RoHS compliant and lead-free • Fast response to fault currents • High voltage • Low-profle Applications • IEE1394 port
Polymeric PTC
文件:453 Kbytes Page:20 Pages
MERITEK
Polymeric PTC
文件:453.69 Kbytes Page:20 Pages
MERITEK
2920L050DR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    2920L050DR
  • 功能描述
    可复位保险丝 0.50A 60V 2920
  • RoHS
  • 制造商
    Bourns
  • 电阻
    7.5 Ohms
  • 保持电流
    0.1 A
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 端接类型
    SMD/SMT
  • 跳闸电流
    0.6 A