位置:首页 > IC中文资料 > 201UR103B
201UR103B价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
201UR103B
Commercial 15 mmDiameter Carbon Composition Trimmer Potentiometer
Features • Miniature size — knob 19/32 (15.08mm) diameter • Printed circuit mounting with knob parallel or perpendicular to printed circuit board • Wide resistance range • Knob slotted for screwdriver adjustment • Reliable CTS composition resistance element • Low cost • RoHS compliant
CTS
西迪斯
201UR103B
包装:散装 描述:TRIMMER 10K OHM 0.2W PC PIN TOP 电位计,可变电阻器 微调电位计
ETC
知名厂家
201UR103B
西迪斯
201UR103B产品属性
  • 精度:
    ±20%
  • 功率:
    200mW