位置:首页 > IC中文资料第5972页 > 1SMA5949A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
1SMA5949A
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIODES
EIC
1SMA5949A
丝印代码:949A;Silicon Planar Zener Diodes
FEATURES ♦ Total power dissipation: Max. 1.5 W. ♦ Wide zener reverse voltage range 3.3V to 240V. ♦ Small plastic package suitable for surface mounted design. ♦ Lead free in comply with EU RoHS 2011/65/EU directives MECHANICAL DATA ♦ Case: DO-214AC/SMA ♦ Terminals: Solderable per MIL-STD-750
YFWDIODE
佑风微
1SMA5949A
Silicon Zener Diodes
LUGUANG
鲁光电子
1SMA5949A
CHENDA
辰达半导体
1SMA5949A
FEATURES • Total power dissipation: Max. 1.5 W. • Wide zener reverse voltage range 3.3V to 240V. • Small plastic package suitable for surface mounted design. MECHANICAL DATA • Case: SMA • Terminals: Solderable per MIL-STD-750, Method 2026 • Approx. Weight: 0.055g / 0.002oz
JUXING
广东钜兴电子
1SMA5949A
1.5W 100V Zener diode
文件:616.834 Kbytes Page:2 Pages
SUNMATE
森美特
PDF上传者:深圳冠荣电子有限公司
1SMA5949A
文件:97.62 Kbytes Page:2 Pages
EIC
1SMA5949A
SURFACE MOUNT ZENER DIODE
文件:680.88 Kbytes Page:3 Pages
CHENDA
辰达半导体
1SMA5949A
稳压二极管
JINGDAO
晶导
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIODE
VOLTAGE 3.6 to 100 Volts POWER 1.5 Watts FEATURES • For surface mounted applications in order to optimize board space. • Low profile package • Built-in strain relief • Glass passivated junction • Low inductance • Typical IR less than 1.0µA above 12V • Plastic package has Underwriters Labor