位置:首页 > IC中文资料第3072页 > 19C003PG2K
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
19C003PG2K
Heavy Duty Pressure Transducers
19 mm Series Heavy Duty Pressure Transducer, compensated, 0 psi to 3 psi, gage, flush mount, 10 Vdc excitation.Honeywell's stainless steel 19C, 19U, and 19 Vacuum Gage Series sensors were developed for pressure applications that involve measurement of hostile media in harsh environments compatible w ·Low cost\n·Rugged, isolated stainless steel package - small size \n·Reliable semiconductor technology\n·Calibrated and temperature compensated\n·Absolute and gage pressures\n·Vacuum compatible, isolated sensors\n·Absolute pressure\n·0 psi to 300 psi, 0 psi to 500 psi;
HONEYWELL
霍尼韦尔
19C003PG2K
19C003PG2K产品属性
  • 型号
    19C003PG2K
  • 功能描述
    工业压力/力传感器 Pressure Transducer 0-3 psi, 10 Vdc
  • 工作压力
    0 bar to 25 bar
  • 准确性
    0.25 %
  • 工作电源电压
    8 V to 30 V
  • 输出电压
    8 V to 30 V
更新时间:2026-5-14 17:22:00
NO
1
19传感器
356
    www.58chip.com
  • 1A 250VAC
    属性 参数值 商品目录 表面贴装式一次性保险丝 熔断 I2t 0.62 标称电压降 - 分断能力 100A 工作温度 -55°C ~ 125°C 额定电流 1A 产品 贴片式保险丝 标称冷电阻 84mΩ 保险丝类型 - 额定电压 AC 250V
  • 1A电荷泵闪光灯LED驱动芯片