位置:首页 > IC中文资料 > 185105J63RGA
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
封装/外壳:径向 包装:散装 描述:CAP FILM 1UF 5% 63VDC RADIAL 电容器 薄膜电容器
CDE
FILM, PAPER-FILM CAPACITORS
CDE
Metallized Polyester Radial Lead Capacitors
文件:584.05 Kbytes Page:4 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
未分类制造商
185105J63RGA产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    1 µF
  • VoltageDC:
    63V
  • VoltageAC:
  • ESR:
  • dV/dt:
  • RippleCurrent:
  • MinTemp:
    -55°C
  • MaxTemp:
    125°C
  • Tolerance:
    -5%/+5%
  • LoadLife:
  • Width:
  • Height:
    11mm
  • Length:
    7.2mm
  • Thickness:
    6mm
  • Diameter:
  • LeadSpacing:
    5mm